Projekty

Oprócz regularnego dyrygowania, zajmuję sie tworzeniem i dystrybucją projektów edukacyjnych, których żadna orkiestra – ze względów logistycznych czy finansowych – nie jest w stanie wytworzyć sama. Dzieciom nie robi żadnej różnicy czy dany program był już wykonywany w innym mieście czy kraju. Dużo ważniejsze jest żeby koncerty były ciekawe, aktualne, używały najnowszych technologii multimedialnych oraz profesjonalnych filmów. Nikt już nie kwestionuje faktu, że edukacja muzyczna to jedyna rozwijająca się kategoria działalności orkiestr symfonicznych. Najnowsze badania wskazują, że aż 80% publiczności chce sięna koncertach czegoś nauczyć !

Koncerty edukacyjne to nie tylko edukacja. Przy ich pomocy można szybko zmienić strukturę wiekową publiczności, zwiększyć liczbę abonamentów oraz pozyskać nowych sponsorów.

Jak prezentować regularne programy koncertów edukacyjnych, realizowanych na najwyższym poziomie, po niewielkich cenach, sezon po sezonie ? Współdziałać. Nie ma sensu wyważać otwartych drzwi. Przyszłość to wymiana informacji i kooperacja ponad granicami. Programowanie orkiestr nie jest wyjątkiem.


Od 2005 roku w moich koncertach brało udział ponad 12.000 dzieci w całej Polsce. W tym okresie stworzyłem grupę wspaniałych współpracowników – animatorów, aktorów, kompozytorów, osób piszących teksty.  Mamy w Polsce wielu genialnych twórców, czas żeby ich wysiłki połączyć w większe projekty na rzecz edukacji kulturalnej. Wiele programów jest już gotowych i wykonanych, inne są dopiero tworzone.  Jesteśmy  w stanie zrealizować  każdy nowy program na zamówienie, od koncertów dla przedszkolaków, poprzez koncerty dla seniorów czy operę dla dzieci.  Możemy poprowadzić szkolenia dla nauczycieli i muzyków orkiestr, ukazujące jak stworzyć  bezpośrednią współpracę szkół z orkiestrami, bez względu na nauczanie muzyki w szkołach czy jego brak. 


Współpracuję z profesjonalnymi moderatorami i aktorami prowadzącymi koncerty m.in. w językach niemieckim, angielskim, francuskim, luksemburskim i polskim. Koncerty są elastyczne, tzn. formuła jest zawsze dostosowywana do potrzeb danego wykonania. Wymagania techniczne to oświetlenie pulpitów, rzutnik, ekran oraz nagłośnienie. Czas wykonania koncertu to około 60 minut. Każdy projekt jest dokładnie opisany oraz zaplanowany od strony technicznej. Wymagane są dwie próby.

Referencje

 • "Mr. Wisniewski ... demonstrated excellent professional qualities! This is a very talented conductor with a passionate expression and clear gestures... Best reviews from the orchestra members and big sympathies from all management staff"

  Elena Kalinovská, ICM Concert Agency

 • "direction inspired and engaged"

  Pizzicato Magazine

 • "following in the tradition of Serge Koussevitsky and Zubin Mehta, both great double bass instrumentalists, Dariusz shows enormous potential for a truly distinguished career in music"

  Prof. Ezra Laderman, Dean, Yale University, School of Music

 • "shows a deep understanding of music and a perfect understanding of instrumental problems and possibilities"

  Patrick Baton, Conservatoire Royal de Musique de Liege

 • "very professional, experienced and talented", "demonstrating a complete grasp of the challenges he faces and successfully executing them" 

  Kerry Turner, composer, hornist of the American Horn Quartet, Virtuoso Horn Duo

 • ..a musician and artist of great sensitivity and accomplishment", "highly gifted conductor whose spirited and intelligent musicianship allied with a profound understanding of orchestras and musical style"

  Bramwell Tovey, Music Director, Vancouver Symphony Orchestra

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam sięKorzystanie ze strony internetowej www.dariuszwisniewski.eu oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.