Urodzony 1968 w Katowicach, dyrygent Dariusz Wisniewski studiował fortepian, trąbkę, waltornie, kontrabas oraz dyrygenturę. Ukończył z wyróżnieniem Liceum Muzyczne w Katowicach. Po dwóch latach studiów w Warszawskiej Akademii Muzycznej wygrał międzynarodowy konkurs i został zaproszony przez dyrygenta Sheldona Morgensterna do wzięcia udziału w Eastern Music Festival.
Podczas pobytu w Greensboro, w Stanach Zjednoczonych, Prof. Ezra Laderman, Rektor działu muzycznego w Yale University przyznał Dariuszowi pełne stypendium na studia Masters Degree, które Dariusz ukończył ze średnią 3.96 (z 4.00 możliwych) w 1991 roku. Kolejne trzy lata upłynęły na uczeniu muzyki kameralnej, kontrabasu i reżyserii dźwięku podczas studiów doktoranckich w State University of New York u Prof. Julius Levine, dyrektora programów muzyki kameralnej w Tanglewood oraz Marlboro Festivals. Podczas pobytu w USA, Dariusz Wiśniewski otrzymał stypendia większości polskich fundacji, łącznie z Kosciuszko Fundation oraz prywatnym stypendium p. Barbary Piaseckiej-Johnson.
Wracając do Europy by zdobyć więcej doświadczenia w orkiestrach operowych oraz w celem poznania szerszego repertuaru orkiestrowego, Dariusz pracował jako kontrabasista i lider sekcji z wieloma znanymi orkiestrami, m.in. Orchestre Philharmonique du Luxembourg oraz Philharmonia Orchestra w Londynie. Kończąc kolejne studia w Liege (Belgia), równocześnie obronił tytuł Doctor of Music w Stanach Zjednoczonych.
Zachęcony przez Prof. Jorma Panula do kontynuowania kariery dyrygenta, Dariusz prowadził orkiestry w Niemczech, na Węgrzech, w Stanach Zjednoczonych, Belgii, Polsce, oraz w Luxemburgu. W ciągu ostatnich kilku lat dokonał nagrań oraz poprowadził wiele wykonań muzyki współczesnej, często pisanej na zamówienie.
Zainspirowany działalnością Leonarda Bernsteina, Dariusz koncentruje się na prowadzeniu i rozwijaniu nowoczesnych programów edukacyjnych dla dzieci, współpracując ze stworzoną przez siebie grupa czołowych kompozytorów, animatorów oraz moderatorów.
Równoległą dziedzina działalności pozostaje praca z mediami, wywiady, pisanie o muzyce i sztuce, oraz doradzanie instytucjom kulturalnym na temat nowych strategii promowania kultury i restrukturyzacji.
Najnowsze produkcje dla dzieci, zrealizowane z Filharmonia Wrocławską w ramach programu „Edukacja plus” (na najlepszy projekt edukacyjny z udziałem orkiestry) uzyskały pełne finansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Dariusz Wiśniewski jest członkiem Komisji Programowej Filharmonii w Luxemburgu oraz pracuje jako szef programowania Orkiestry Kameralnej w Luxemburgu, z która rozpoczyna regularna współpracę od czerwca 2012 jako dyrygent.
Dariusz posiada rowniez dyplom dla Managerow Kultury Szkoly Glownej Handlowej w Warszawie.